SANAT YAPI

İçten Montalama

Ses ve ısı yalıtımı

Duvarlarınızda veya tavanınızda kararmalar, rutubetlenme yada bu evi ısıtamıyorum binadaki komşular dışarıdan mantolamaya yanaşmıyorlarmı ? ozaman hiç dert etmeyin çözümü var, evinizin dışarıya bakan cephelerini 2 cm lik sert köpük ile yapıştırıp üzerine düzgün ve sağlam bir zemin hazırlamak için alçıpan yapıştırıyoruz , ısınan havanın devamlı yukarıya yükseldiğini düşünürsek devamlı olarak üst komşumuzu ısıtıyoruz veya betonu ısıtıyoruz bununda çözümü var ister dekoratif kareler şeklinde tavanınızda bir görünüm elde edin isterseniz de 2 cm lik köpük ve üstüne çekilen yapıştırıcısı, filesi sayesinde hem düzgün bir satıh hemde yüzde 30 ila 50 arasında ısı yalıtımında tasarruf edin.

Mantolama – İçten Mantolama – Isı Yalıtım Özellikleri

Mantolama nedir, mantolama nasıl uygulanır, mantolama nerelerde uygulanır ?
herkesin genel olarak mantolama binanın dış cephesine yapılan ve ısı yalıtımı sağlayan bir uygulama olarak bilnir.
aslında ısı yalıtımının çeşitleri mevcuttur bunlardan biriside içten yani evinizin içinde dış mekana bakan duvarlarayapılan sisteme içten mantolama diyoruz.

İçten mantolamanın avantajları nelerdir?
yakıt masrafının fazlalığından,duvardaki kararmalardan, duvardaki rutubetten bıktıysanız yada ben dışarıdan yani apartmanı mantolama yaptırmak mı istiyorsunuz ama bazı komşularınız karşı çıkıyor. Artık kafaya takmayın bizim yapacağımız içten mantolama sayesinde bütün dertlerden kurtulacaksınız . Dışarıdan yaptıracağınız mantolamaya göre uygun fiyatta olacak hem evinizi bu sayede boyamış olacaksınız hemde apartman mantolamasına göre ısı yalıtımı fazla olacağı için daha az fatura ödeyeceksiniz.

İçten mantolama uygulama nasıl yapılır nerelere yapılır?
bina dışına yapılan mantolamalarda genelde 3-4 cm lik yoğunluğu az yumuşak köpük diye bilinen yalıtım oranı düşük straforlardan yapılır ve çoğu insan bunu bilmez.
ama biz insanları kandırmıyoruz neyse o bizim kullandığımız 2-3 cm lik yoğunluğu fazla sert dayanıklı ve kaliteli strafor kullanıyoruz ve strafor üstüne alçıpan yapıştırıp darbelere karşı daha dayanıklı yapıyoruz hemde fiyat farkı almadan yaz aylarında mantolamanın bi faydası olurmu demeyin tabiki olur. Evinize dışarıdan gelen sıcağı geçirmeyecği için eviniz serin kalacak, hele birde klimanız varsa evinizi kısa sürede soğutacak uzun süre boyunca serin hava içten mantolama sayesinde içeride kalarak elektrik sarfiyatınız azalacak.

İçten mantolama nasıl yapılır ?
Yapılacak olan duvara staforlarımızı yapıştırıyoruz sonrasında alçıpanlarımızı yapıştırıp ek yerlerine alçı çekip boyacıya hazır hale getiriyoruz.